Tvrzení, že s pokoncilní úpravou nastal pokles vzhledu interiéru neplatí jen pro Řeznovice, kde je o tom řada zápisů v návštěvní knize jako:

Líbí se mi románský kostelík, ale bylo by dobré kdyby se opět mohl pyšnit starým původním oltářem.
(12.9.2004, V.H)

Umístit do tak krásného prostoru něco jako kachlová kamna a televizor je věru trestuhodné.
(9.10. 2004 P.Š, J.Š, F.)

Děkujeme za fantastický zážitek…Naše nadšení z překrásné a historické stavby však bohužel sráží velice necitlivá moderní úprava tak vzácného interiéru…
(20.11.2004)

Když jsme viděli fotky, jak to zde vypadalo dříve. Hodně nás to šokovalo. Dřívější nádhera je pryč. Je nám to líto.
(6.11.2011 K.B., J.P., S.B., M.B, J.B.)

Škoda, že nebyl zachován původní interiér kostela v bývalé liturgické úpravě.
(24.3.2012., arch. P.T)

Nádherný kostel. Jen – jako člověk, který se spolupodílel na zhotovení oken ve Svatováclavské kapli Svatovítského chrámu – se mi VELMI nelíbí „moderní“ zasklení oken.
(18.5.2012, M.V. Jablonec nad N.)

Prosíme, aby tato krásná kulturní památka byl vrácena do původního stavu – oltář, křížová cesta, okna, osvětlení. Děkujeme.
(26.5.2013 J.K, H.U.)

Velmi krásný kostelík, ale reforma liturgického prostoru byla provedena velmi necitlivě a zbytečně…
(19.4.2014, V.Z, M.Ž., J.T.)

Děkujeme za krásnou tradiční mši a výklad o kostele. Škoda jen, že byl kostel nevhodně upraven, dřívější starobylý stav byl mnohem vhodnější a krásnější.
(30.7.2014 P.R., L.S., Opočno)

Za obnovení původního liturgického uspořádání.
(3.8.2015, P.K, M.K., P.,J.,O.,I.,K., T. a E. Č., Břeclav)

Ďakujem, že som mohol navštíviť tento starobylý chrám a tiež za sprievodné slovo a sv. omšu. Škoda len, že bol tento chrám takto zdevastovaný.
(13.2.2016, kněz M.S., Skalica, Slovensko)

Požadujeme návrat k tradičním hodnotám a úpravě kostela, jak měli naši předkové. Vše ke cti a slávě Boží a spáse duší.
(26.8.2016, rodina S. od Chrudimi)

Ráda bych uvěřila tomu, že lidské cítění a myšlení zvítězí nad necitelností a potřebou měnit již fungující a “zaběhlé” věci.
(J.P. Silůvky, manželé V., Moravský Krumlov)

Pán Bůh požehnej, aby se tento krásný chrám od té rozpačité pseudovýzdoby opět k důstojné výzdobě, souvislé s naší kulturou, navrátil.
(11.2.2017, B.S., Světlá nad S.)

Zaznamenáváme, že i toto místo je silně poznamenáno modernistickými úpravami, které nejsou přínosem k prohloubení víry, spíše naopak k jejímu poklesu. Je to ke škodě katolické církve, kterou máme milovat.
(22.10.2018, M. a E. B., Uherský Brod)

Nádherná původní architektura i barokní doplňky na starých fotografiích, bohužel velmi necitlivě poškozená odstraněním původních oltářů, kazatelny, křížové cesty, lustrů aj.,navíc doplněním kýčovitých skleněných prvků připomínajících terárium. Snad se brzy podaří obnova do původního stavu.
(21.4.2019 D. z Odry)

Děkujeme za umožněnou prohlídku tohoto úžasného, starobylého chrámu, protknutého historií.Pevně doufáme, že v brzké době dojde i k rehabilitaci liturgického prostoru k původní disposici. Přejeme tomuto chrámu opět důstojný liturgický prostor, jehož středobodem bude Kristus.
(27.3.2020 T.T., Stránecká Zhoř)

Krásu tohoto kostela narušuje pouze ono prapodivné moderní osvětlení a kachličkový oltář. Výměna těchto prvků by jistě prospěla zesílení génia loci celého prostoru.
(24.4.2021 P.K., Národní muzeum Praha)

Úžasné místo a silný duchovní zážitek z liturgie. Nestálo by za to zrušit ty modernistické prvky? Řekl bych, že už doba dospěla k návratu do původního stavu.
(24.4.2021 J.S., malíř z Brna)

Nádherná liturgie, velmi oceňuji latinské provedení. Krásný je i kostel a jeho románský duch. Jen je obrovská škoda, že je znehodnocen “pseudo” moderními prvky. Velmi se přikláním, pokud by to bylo možné, o návrat prvků, které by více respektovaly ráz kostela. A to včetně adorujících andělů.
(24.4.2021 F.P., Univerzita Karlova Praha)

Děkuji za citlivou instalaci dvou andělů klanících se Ježíši Kristu ve svatostánku. Škoda, že svatostánek má tak nevkusnou barvu a tvar. Myslím, že ten z původního oltáře by se do presbytáře hodil mnohem lépe.
(28.4.2021 ing. R.V., Domašov)

Chyběla nám románská křtitelnice, o které jsme četli v dostupném materiálu
(18.5.2021 E.P., Český Krumlov)

Je škoda, že bylo odstraněno neorománské zařízení; nové úpravy - děs, Oltář - ???
(12.9.2021 prof. PhDr. Ing. Jan Royt Ph.D., DSc., Praha)

Během 9. století trvání románského kostela v Řeznovicích je období sloužení mše čelem k lidu a v národním jazyce krátkou epizodou. Jde rovněž o období s liturgií pokleslou a nikoli obnovenou, podobně jako nelze uznat to, že kostely upravované k této liturgii se obnovily k lepšímu.